Fon Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Fon perde seçiminizi yapacağınız zaman mekanınıza dekoratif açıdan yakışabilecek olan perdeleri değerlendirmelisiniz. Bu sebeple, seçim esnasında doğru renk, kumaş ve desenleri seçmelisiniz. Fon perde modelleri ile tül uyumunu da yakalamalısınız. Tek başına bir fon perde seçtiğiniz zaman dekoratif açıdan çok fazla verim elde edemezsiniz. Bu yüzden, tül perdeler ile birlikte seçim yapmalısınız.

Fon perdenizi seçeceğiniz zaman mobilyalarınız, duvar renginiz ve diğer aksesuarlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Bazı mekanlarda fon perdeler koltuk takımlarının önüne geçerek odanın bütün dikkatini kendi üzerine çekebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu uygulama tamamen yanlış bir uygulamadır. Dekorasyon içerisinde tüm parçaların ayrı ayrı fark edilir olması gerekir.

Salon için Fon Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Salonunuzda misafirlerinizi ağırlarken kendi iç dünyanızı ve stil anlayışınızı dışarıya yansıtabilmek istiyorsanız buna uygun bir fon perde seçmelisiniz. Fon perdeleri salon için seçerken ilk etapta mekanınızın boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız. Dar ve ufak mekanlar için perde seçeceğiniz zaman koyu renkli ya da sıcak renkli olan fon perde modellerini seçerseniz sonuç fazla verimli olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.