Çorlu Seo Firmaları

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO’nun amacı, web sitesini arama motorlarında daha üst sıralara çıkartmak ve sitesinin ziyaretçi sayısını arttırarak siteye değer kazandırmaktır. SEO çalışması, web sitelerinin arama motorları kriterlerine uygun hale getirilmesi ile olur.

SEO çalışmaları, site içi SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılır. Site içi SEO, web sitenin tasarımı ve yazılımı gibi özellikleri üzerinde yapılan çalışmalardır. Site dışı SEO ise, sosyal medya, forumlar, ve bloglar gibi kaynaklardan, yani site dışından gelen linkler ile siteye ziyaretçi akışı sağlayan çalışmalardır.

SEO Çalışmasında Neler Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Hedef Kitlenin Belirlenmesi

 • Anahtar Kelime Analizi: Web sitesinin işlediği sektöre uygun anahtar kelimeler analiz edilerek, sitenin hedef kitlesine uygun ve aranma hacmi yüksek kelimeler belirlenir.
 • Rakip Analizi: Sektör içerisindeki rakip siteler incelenir ve rakiplerin yaptıkları başarılı SEO çalışmaları ve odak anahtar kelimeleri gözlemlenir.
 • Sektörel Analiz: Rakip analiz işleminden sonra sektördeki rekabet oranı incelenir ve bu doğrultuda gerçekleştirilecek hedefler belirlenir.

Kulanıcı Kazanımı

 • İçerik Optimizasyonu: Web sitesinin hedef kitlesine uygun ve aranma hacmi yüksek olan, ziyaretçi odaklı içerikler web sitesine tanımlanabilir.
 • Mobil Uyumluluk: Mobil uyumlu (responsive) web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerine göre arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaktadır. Web sitelerini mobil uyumlu yapmak, önemli bir SEO çalışmasıdır.
 • Kullanıcı Deneyimi: Kullanıcıların daha iyi bir web site deneyimi yaşaması için, site içi etkileşimler düzenli olarak kontrol edilir.

Davranış Ölçümleme

 • Düzenli Kontroller: SEO çalışmaları çerçevesinde yapılan değişimlerin, gelen güncellemeler ile bozulmaması için proje düzenli olarak kontrol edilmelidir.
 • Veri Kontrolleri: Web sitesinin ziyaretçi istatistikleri düzenli olarak kayıt altına alınır ve kayıt altına alınan veriler kontrol edilerek her geçen gün daha iyisi hedeflenir.
 • Kullanıcı Analizleri: Web sitesi ziyaretçilerinin, site içindeki davranışları yapılacak bir sonraki SEO çalışmaları konusunda ipuçları verir. Bu yüzden, SEO çalışması ile beraber yapılacak yenilikler, kullanıcı analizleri doğrultusunda gerçekleşmelidir.

Dönüşüm

 • SEO çalışmalarını doğru bir şekilde gerçekleştirmek, web sitesine olan geri dönüşü arttırır.
 • Web sitesi arama motorlarında daha üst sıralara çıkar ve daha fazla müşteriye erişim sağlanarak ilgili markanın sektör üzerindeki gücü artar.
 • Kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği ürünler web sitesi içerisinde ön plana çıkartılır ve dönüşümün arttırılması hedeflenir.

Çorlu seo firmaları arasından Trakya Web Tasarım ile iletişime geçebilirsiniz.

Web sitenizi arama motorlarında ilk sıraya taşıyacak SEO çalışmaları hakkında daha detaylı bilgiyi almak için https://www.trakyawebtasarim.com/corlu-seo/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.